מזג האוויר בויאטנם ועונה מומלצת לחופשה

מזג האוויר בויאטנם ועונה מומלצת לחופשה
הנהלת האתר

הנהלת האתר

               הזמנת טיולים מאורגנים לוייטנאם       |       הזמנת כרטיסי טיסה לווייטנאם

מזג האוויר בווייטנאם אופייני לאקלים טרופי, עם טמפרטורות גבוהות יחסית לאורך השנה, ומונסונים עונתיים, אבל משום שמדובר במדינה רחבת ידיים, יש הבדלים במזג האוויר בין אזור לאזור. האקלים בויאטנם מתחלק לשלושה אזורי אקלים עיקריים: צפון ויאטנם, דרום וייטנאם ומרכז ויאטנם. בעיקרון, כל עונה יכולה להיחשב עונה מומלצת לווייטנאם, אבל מומלץ להימנע מהגעה לאזורים המצויים בתקופת גשמים, משום שמדובר בממטרים שעלולים לשבש את התוכניות.

עוד המלצות חשובות למטיילים בוייטנאם

במדריך שלנו בנושא טיסות לויאטנם תוכלו למצוא עצות וטיפים שימושיים שיעזרו לכם להשיג כרטיסי טיסה לוייטנאם בזול. מדריך נוסף שמומלץ לקרוא לפני חופשה בוייטנאם הוא טיסות פנים בויאטנם. קחו בחשבון שוייטנאם היא מדינה גדולה, וכדי להספיק לבקר במספר גדול של יעדים, בלי לבזבז זמן על נסיעות ארוכות, כדאי לשקול טיסות פנימיות בוייטנאם.

לפני שטסים לוייטנאם צריך לדאוג מבעוד מועד לביטוח נסיעות. במדריך שלנו תמצאו המלצות שיעזרו לכם למצוא ביטוח נסיעות לוייטנאם במחיר הכי זול.

תיירים ישראלים מחויבים להציג בכניסה למדינה אשרת כניסה לוייטנאם. במדריך שלנו בנושא ויזה לוייטנאם תמצאו מערכת באמצעותה תוכלו למלא טופס בעברית ובתוך מספר ימים לקבל את הויזה לדואר האלקטרוני.

כדי ללמוד על רכבות בויאטנם, אוטובוסים בויאטנם, מעבורות בויאטנם, הסעות משדה התעופה בויאטנם ושאר דרכי ההתניידות ברחבי המדינה, מומלץ לקרוא את המדריך לתחבורה בוייטנאם בו תמצאו גם מערכת לרכישת כרטיסים מראש לתחבורה ציבורית בוייטנאם.

אנחנו לא ממליצים לנהגים שאינם מכירים היטב את המדינה לנהוג באופן עצמאי במהלך החופשה בוייטנאם. ההמלצה שלנו היא לבחור באפשרות של השכרת רכב עם נהג בוייטנאם. לרוכבים שרוצים לתור את וייטנאם על רכב דו גלגלי, כדאי לקרוא את המדריך בנושא השכרת אופנוע בויאטנם.

על מנת שתוכלו לגלוש ולבצע שיחות בטלפון הנייד מיד אחרי שתנחתו בוייטנאם, מומלץ לבצע רכישה של סים או e-sim לוייטנאם. במדריך שלנו תמצאו מספר המלצות על חברות אמינות שמציעות תוכניות משתלמות שיכולות לחסוך לכם לא מעט כסף במהלך החופשה.

לפני שתבחרו מלון בהאנוי, בירת וייטנאם, בו תשהו לאחר הנחיתה, מומלץ לקרוא את המדריך שלנו על מלונות מומלצים בהאנוי בו תמצאו טיפים למציאת מלונות מסוגים שונים ורשימת מקומות לינה בהאנוי שקיבלו חוות דעת מעולות ממבקרים ששהו בהם.

לתכנון חופשה משפחתית בוייטנאם עם הילדים כדאי לקרוא את המדריך המלא בנושא ויאטנם עם ילדים.

טיולים מאורגנים לוויאטנאם

בצפון ויאטנם החורף נמשך מנובמבר עד אפריל, והוא קריר יחסית ויבש. הקיץ בצפון וייטנאם נמשך ממאי ועד אוקטובר, ומתאפיין בטמפרטורות גבוהות ובהרבה מאוד גשם. העונה הגשומה ביותר בצפון היא מיולי ועד ספטמבר.

מזג האוויר בדרום ויאטנם מתאפיין בטמפרטורות שנשארות קבועות יחסית לאורך השנה, ומה שמבדיל בין עונה לעונה הוא בעיקר כמויות הגשם. עונות השנה בדרום ויאטנם נחלקות לעונה גשומה ולעונה יבשה (אם כי לא מדובר בעונה יבשה לחלוטין, וגם בה ייתכנו גשמים). בדרום ויאטנם העונה הגשומה נמשכת ממאי ועד אוקטובר והעונה היבשה מנובמבר עד אפריל.

רוב התיירים מעדיפים להגיע לויאטנם מדצמבר עד מרץ, משום שזו העונה היבשה, ולמבקרים ממדינות קרות יותר זו הזדמנות לבלות את חופשת החגים (חג המולד והשנה החדשה) במקום בו הטמפרטורות גבוהות. גם ראש השנה הסינית, שחל לקראת אמצע פברואר, מביא לויאטנם מטיילים רבים. לכן, אם גם אתם מעוניינים להגיע לחופשה בויאטנם במועדים אלו, מומלץ לשריין מלונות וטיסות מבעוד מועד.

עונות מומלצות לחופשה בווייטנאם

מתי כדאי לטוס לצפון ויאטנם

מזג האוויר בצפון ויאטנם נחלק לארבע עונות מובהקות. מזג האוויר בצפון ויאטנם בסתיו מתון ונעים, אבל עשוי לעתים להיות קריר. מזג האוויר בחורף בצפון ויאטנם הוא קר יחסית, ולעתים אפילו קר מאוד, במיוחד באזורים הרריים, בהם קיים אפילו סיכוי לשלג. האביב בצפון ויאטנם חמים, עם מזג אוויר מתון יחסית. הקיץ בצפון ויאטנם חם מאוד וגשום.

עונה מומלצת לטיול בדרום ויאטנם

בדרום ויאטנם מזג האוויר מחלק את השנה לשתי עונות: עונה יבשה, מנובמבר ועד אפריל, ועונה גשומה, ממאי ועד אוקטובר. העונה התיירותית בדרום ויאטנם נמשכת מדצמבר עד מרץ, אז כמויות הגשם נמוכות יחסית.

עונה מומלצת לטיול במרכז ויאטנם

מזג האוויר במרכז ויאטנם מתאפיין באקלים טרופי. בין פברואר ליולי מזג האוויר יבש וחם בדרך כלל, ורוב הגשמים באזור זה יורדים בין ספטמבר לנובמבר.

עונות השנה בוייטנאם

העונה היבשה בויאטנם

העונה היבשה בצפון ויאטנם באיזורים ההרריים נמשכת בדרך כלל מאוקטובר ועד סוף מרץ. העונה היבשה בדרום ויאטנם נמשכת בדרך כלל מנובמבר עד סוף אפריל. העונה היבשה במרכז ויאטנם נמשכת בדרך כלל מפברואר ועד יולי.

עונת המונסונים בויאטנם

העונה הגשומה בויאטנם משתנה מאיזור לאיזור, ואם אתם מתכננים טיול בויאטנם בעונה הגשומה תוכלו לנסות להתחמק מהגשם ככל האפשר בעזרת תכנון נכון. בצפון ההררי של ויאטנם העונה הגשומה נמשכת מאפריל לספטמבר בדרך כלל.

בדרום ויאטנם העונה הגשומה נמשכת ממאי ועד נובמבר, וחודשי הקיץ מיוני עד אוגוסט הם הגשומים ביותר. הגשמים בחודשים אלו הם בדרך כלל כבדים אך קצרים, במהלך שעות אחה"צ. במרכז ויאטנם החודשים הגשומים ביותר הם מספטמבר ועד נובמבר, ועונת הטייפונים נמשכת מאוגוסט ועד נובמבר, אך זו יכולה להיות עונה לא צפויה.

VIETNAM WEATHER

מזג אוויר בוייטנאם לפי חודשים

מזג האוויר בויאטנם בינואר

ינואר הוא חודש מעולה לתיירות בויאטנם. מזג האוויר בצפון ויאטנם בינואר הוא קר יחסית ויבש. בהאנוי הטמפרטורות נעות בין כ14 מעלות צלזיוס לבין כ20 מעלות צלזיוס עם כשני ימי גשם בלבד. מזג האוויר בסאפה בינואר הוא קר עם טמפרטורות שנעות בין כ5 לכ11 מעלות צלזיוס.

ככל שמתקרבים לדרום ויאטנם הטמפרטורות גבוהות יותר ומזג האוויר חם כמו בשאר השנה. הטמפרטורות בהו צ'י מין סיטי שבדרום ויאטנם בינואר נעות בין כ23 לכ32 מעלות צלזיוס. מזג האוויר בהוי אן בינואר הוא נעים עם טמפרטורות שנעות בין כ19 מעלות צלזיוס לכ25 מעלות צלזיוס, וכשישה ימי גשם במהלך החודש.

מזג האוויר בויאטנם בפברואר

גם פברואר הוא חודש נהדר לטיול בויאטנם בכל חלקי מהמדינה. החורף מגיע לסיומו בצפון. מזג האוויר בסאפה בפברואר הוא יבש עם טמפרטורות שנעות בין כ7 לכ13 מעלות צלזיוס. מזג האוויר בהלונג ביי בפברואר הוא נעים אך קריר לעיתים עם טמפרטורות שנעות בין כ15 לכ21 מעלות צלזיוס.

בדרום המדינה, מזג האוויר חם יותר: הטמפרטורות בהו צ'י מין סיטי למשל נעות בין כ23 לכ34 מעלות צלזיוס.

מזג האוויר בויאטנם במרץ

מרץ בוייאטנם הוא חודש מעולה ומזג האוויר ידידותי עם טמפרטורות חמימות יותר בצפון ויאטנם וחמות במרכז ובדרום. זהו זמן נהדר לחופשה בחופים של ויאטנם. עונה זו עדיין נחשבת לעונת תיירות אך לא חזקה כמו ינואר ופברואר.

מזג האוויר בהאנוי במרץ הוא נעים עם טמפרטורות שנעות בין כ18 לכ23 מעלות צלזיוס וכשישה ימי גשם בלבד. הטמפרטורות בהו צ'י מין במרץ גבוהות ונעות בין כ25 לכ35 מעלות צלזיוס עם כתשעה ימי גשם.

מזג האוויר בסאפה בחודש מרץ קריר יחסית עם טמפרטורות שנעות בין כ10 לכ16 מעלות צלזיוס. מזג האוויר בהלונג ביי הוא חמים יותר במרץ והטמפרטורות נעות בין כ18 לכ23 מעלות צלזיוס עם כ13 ימי גשם.

מזג האוויר בויאטנם באפריל

לקראת העונה הגשומה קהל התיירים בויאטנם באפריל מתחיל להצטמצם, וכמויות הגשם מתחילות לעלות ביעדים רבים.

מזג האוויר בסאפה באפריל הוא נוח עם טמפרטורות קרירות בלילה וחמימות ביום, בין כ13 מעלות צלזיוס לכ21 מעלות צלזיוס, וגשם שמתפרש על כ11 ימים במהלך החודש.

מזג האוויר בהו צ'י מין באפריל הוא חם מאוד עם טמפרטורות שנעות בין כ26 לכ35 מעלות צלזיוס וכ17 ימי גשם (כ80 מילימטר גשם). בהאנוי מזג האוויר הוא חם ונוח עם כחמישה ימי גשם בלבד וטמפרטורות שנעות בין כ22 לכ28 מעלות צלזיוס.

מזג האוויר בויאטנם במאי

מזג האוויר במאי בויאטנם מתחמם בצפון המדינה וכמויות הגשמים מתחילות לעלות ברחבי המדינה. בהאנוי שבצפון ויאטנם במאי הטמפרטורות נעות בין כ24 לכ32 מעלות צלזיוס וניתן לצפות לכשבעה ימי גשם.

מזג האוויר במאי בהלונג, יעד צפוני נוסף, הוא חם עם טמפרטורות גבוהות באיזור ה30 מעלות צלזיוס וכ14 ימים עם גשם. מזג האוויר בהו צ'י מין סיטי במאי הוא חם מאוד עם טמפרטורות שמגיעות עד לכ34 מעלות צלזיוס וכמויות גשמים של כ139 מ"מ שמתפרסים על כ27 ימים.

מזג האוויר בויאטנם ביוני

ביוני הטמפרטורות ממשיכות לעלות בצפון ויאטנם ועונת המונסונים כבר בעיצומה, בעיקר בדרום וייטנאם. מזג האוויר בהאנוי ביוני הוא חם עם טמפרטורות שמגיעות לכ34 מעלות צלזיוס וכשמונה ימי גשם. הטמפרטורות בהאלונג ביי ביוני מגיעות לכ30 מעלות צלזיוס עם כ15 ימי גשם. מזג האוויר בהו צ'י מין סיטי ביוני הוא חם וגשום עם טמפרטורות שמגיעות לכ31 מעלות צלזיוס וכ22 ימי גשם.

מזג האוויר בויאטנם ביולי

מזג האוויר ביולי בויאטנם הוא חם מאוד, והעונה הגשומה בעיצומה. זהו לא זמן טוב לטרקים בוייטנאם בגלל הגשמים. ביולי בהו צ'י מין סיטי הטמפרטורות מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס וניתן לצפות לגשם כמעט מדי יום (כ26 ימים במהלך החודש).

מזג האוויר בהאנוי ביולי הוא חם מאוד עם טמפרטורות שמגיעות לכ33 מעלות צלזיוס וכשמונה ימי גשם במהלך החודש. בהוי אן ביולי הטמפרטורות מגיעות לכ34 מעלות צלזיוס עם כחמישה ימי גשם במהלך החודש. הטמפרטורות בהאלונג ביי ביולי מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס, ובחודש זה ניתן לצפות לכ15 ימי גשם.

מזג האוויר בויאטנם באוגוסט

אוגוסט בויאטנם הוא חודש חם וגשום ברוב המדינה.  בדרום ויאטנם באוגוסט ניתן לצפות לגשמים בשעות אחר הצהריים בדרך כלל. בצפון ויאטנם אוגוסט הוא החודש הגשום ביותר.  במרכז ויאטנם הגשמים מתחזקים לקראת סוף החודש.

מזג האוויר בהו צ'י מין סיטי הוא חם מאוד והטמפרטורות מגיעות לכ31.5 מעלות צלזיוס. ניתן לצפות לגשם כמעט כל יום. בהאנוי באוגוסט הטמפרטורות מגיעות לכ33 מעלות צלזיוס וניתן לצפות לכשמונה ימי גשם. בהוי אן באוגוסט הטמפרטורות מגיעות לכ34 מעלות צלזיוס עם כשישה ימי גשם. הטמפרטורות בהאלונג ביי באוגוסט מגיעות לכ32 מעלות צלזיוס עם כ16 ימי גשם.

מזג האוויר בויאטנם בספטמבר

מזג האוויר בספטמבר בהאנוי הוא חם עם טמפרטורות שמגיעות לכ32 מעלות צלזיוס וכחמישה ימי גשם במהלך החודש. בהו צ'י מין סיטי בספטמבר הטמפרטורות מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס וניתן לצפות לכ21 ימי גשם. בהלונג ביי בספטמבר הטמפרטורות מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס עם כ14 ימי גשם במהלך החודש. בהוי אן בספטמבר הטמפרטורות מגיעות לכ32 מעלות צלזיוס עם כעשרה ימי גשם במהלך החודש.

מזג האוויר בוויטנאם באוקטובר

באוקטובר כמויות הגשם יורדות בצפון ובדרום ויאטנם לקראת החודשים היבשים. במרכז ויאטנם, עם זאת, זוהי העונה הגשומה. מזג האוויר בהאנוי באוקטובר הוא חם עם כארבעה ימי גשם בלבד וטמפרטורות שמגיעות לכ29 מעלות צלזיוס.

בהוי אן באוקטובר ניתן לצפות לכ14 ימי גשם וטמפרטורות שמגיעות לכ29 מעלות צלזיוס. בהו צ'י מין סיטי באוקטובר הטמפרטורות מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס ובמהלך החודש יש כ22 ימי גשם. בהלונג ביי באוקטובר הטמפרטורות מגיעות לכ28 מעלות צלזיוס, עם כ11 ימי גשם במהלך החודש.

 מזג האוויר בויאטנם בנובמבר

בויאטנם בנובמבר השמיים מתבהרים בדרום ובצפון אך העונה הגשומה עדיין בעיצומה במרכז ויאטנם. בהו צ'י מין סיטי בנובמבר הטמפרטורות מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס ובמהלך החודש יש כ13 ימי גשם. מזג האוויר בנובמבר בהאנוי הוא יבש עם טמפרטורות נוחות יחסית שנעות בין כ19 לכ26 מעלות צלזיוס וכשני ימי גשם בלבד. בהוי אן בנובמבר הטמפרטורות מגיעות לכ27 מעלות צלזיוס עם כ14 ימי גשם במהלך החודש. בהלונג ביי בנובמבר הטמפרטורות מגיעות לכ24 מעלות צלזיוס עם כשמונה ימי גשם במהלך החודש.

 מזג האוויר בויאטנם בדצמבר

תנאי מזג האוויר בדצמבר בויאטנם מעולים בדרום ובצפון, וגם כמויות הגשם במרכז המדינה מתחילות לרדת. הטמפרטורות בהו צ'י מין סיטי בדצמבר מגיעות לכ31 מעלות צלזיוס, ובחודש זה יש כשמונה ימי גשם. מזג האוויר בהאנוי בדצמבר הוא יבש עם טמפרטורות שנעות בין כ15 מעלות צלזיוס לכ22 מעלות צלזיוס. בהוי אן בדצמבר הטמפרטורות מגיעות לכ25 מעלות צלזיוס עם כ13 ימי גשם במהלך החודש.

השאירו פרטים כאן וסוכן נסיעות ישמח לעמוד לרשותכם

מזמינים אתכם לגלות את וייאטנם וקמבודיה – הקסם של אסיה, בטיול מאורגן באמצעות החושים. לחזות בנופים חד פעמיים, לספוג את הטעמים והריחות, מסע קסום בעקבות הכפרים הציוריים, המקדשים ואתרי טבע בלתי נשכחים.