כמה יעלה טיול בויאטנם?

admin

admin

בזמן שיעדים כמו תאילנד כבר לא זולים כמו שהם היו בעבר, ויאטנם ממשיכה להיות יעד מפתה עבור צעירים רבים, בזכות המחירים הנוחים שלה, והתמורה המעולה לכסף. התקציב היומי בטיול לויאטנם יכול להיות באזור ה-60-80 שקלים לאדם, ולא תצטרכו ללון באכסניות או לאכול רק מדוכני רחוב. כלומר, תוכלו להסתדר ולראות את ויאטנם בהרבה פחות, ואם התקציב שלכם מאפשר – תוכלו להתפנק וליהנות מהמדינה בסטייל – בלא הרבה יותר.

קודם כל, חשוב לציין שבויאטנם, כמו בכמעט כל מדינה, חלק גדול מהעלויות ייפחת אם תטיילו בזוג או בקבוצה. עלויות כמו מוניות, לינה או שכירת רכב יתחלקו לשניים או יותר – והחסכון ייצבר ויהיה משמעותי.

עלויות לינה בויאטנם

הוסטלים – זו האפשרות הזולה ביותר, ואחת הפופולריות עבור מטיילים צעירים (אחרי צבא). תוכלו למצוא מיטה בחדר משותף (עם מזגן) באזור 15-20 שקלים ללילה. בהרבה מקומות תקבלו גם בירה חינם עם הכניסה, חללים שיתופיים שבהם תוכל ולהכיר מטיילים אחרים ולעתים גם סיורים חינמיים שיוצאים מההוסטל. אם אתם מסוג המטיילים שאוהבים להכיר אנשים חדשים בטיול שלכם – זו אפשרות טובה וזולה.

גסטהאוסים – זו אפשרות שמתאימה למי שמטיילים בזוג או בקבוצה, ומעוניינים בחדר פרטי, אבל בתקציב נמוך. גסטהאוסים הם לרוב בבעלות פרטית (בדרך כלל משפחתית), ותקבלו בהם חדר פרטי נקי ומקלחת\שירותים משלכם. החדרים לא גדולים והריהוט לא חדש, אבל כן נקי. זה לא מפואר, אבל זו כמעט כמו הוסטל.

מלונות – זהו שדרוג משמעותי ברמת החיים, והעלויות נסבלות לגמרי. מלונות בויאטנם עולים החל מ-65 שקלים ללילה. תוכלו למצוא מלונות זולים יותר, אבל מומלץ להימנע מהם. תמורת 20 דולר ומעלה, תקבלו חדר חדש ונעים, ושירות מעולה. עבור זוגות בעיקר, זו הבחירה המומלצת.

עלויות אוכל בויאטנם

אוכל רחוב – אם אתם חובבי אוכל רחוב – ויאטנם היא לגמרי המקום בשבילכם. יש המון אפשרויות, וכולן טריות וטעימות, שונות וזולות. האפשרויות המוכרות והפופולריות ביותר הן מרק פו או באן מי. ארוחה ממוצעת ברחוב תעלה בין שלושה לחמישה שקלים. חפשו את כסאות הפלסטיק הקטנים ברחובות, ושבו לארוחת צהריים או סתם נשנוש קטן.

מסעדות – הרבה מסעדות בויאטנם מגישות אוכל דומה לאוכל הרחוב, אבל ברמה מעט יותר גבוהה (ועם מקומות ישיבה, כמובן). אבל ישנן גם הרבה מאוד מסעדות יוקרתיות, מערביות, מודרניות ומיוחדות. תמצאו בעיקר הרבה אפשרויות צמחוניות וטבעוניות. גם במסעדות מודרניות יותר, תמיד תמצאו אפשרויות זולות לצד אלו היקרות יותר. גם האפשרויות היקרות ביותר (מלבד במסעדות יוקרה של ממש), לא יגיעו למחירים הישראליים הממוצעים.

עלויות תחבורה בויאטנם

רכבות – עבור מרחקים ארוכים, זו ללא ספק האפשרות הטובה ביותר. הרכבות בויאטנם נוחות, מהירות ועוברות בדרך יפהפיה. הנסיעה יקרה יותר מאוטובוסים. תוכלו לבחור במקום ישיבה, חדר פרטי עם מזרוני שינה ל-4 או חדר דומה ל-6. חדר לארבעה הוא האפשרות היקרה ביותר. הנסיעה הארוכה ביותר, מהו צ'י מין להאנוי, עולה בערך תשעים דולר לאדם.

אוטובוסים – זו האפשרות הזולה ביותר לנסיעה בויאטנם, והפופולרית ביותר לצעירים. נסיעה של 24 שעות או יותר תעלה בערך 10 דולר. קחו בחשבון שהנסיעות האלו מאוד קשות. האוטובוסים בדרך כלל לא נוחים לכל מי שגבוה ממטר ושישים, יש מעט עצירות, וה"מיטות" ממש לא נוחות.

טיסות פנים – כמובן שזו הדרך הכי יעילה ונוחה, אבל הכי יקרה להתנייד. מצד שני, אם תזמינו זמן רב מראש – הן הופכות להיות מאוד משתלמות. טיסה מהאנוי להו צ'י מין (שעתיים), יכולה לעלות פחות משלושים דולר.

פוסטים נוספים