הו צ'י מין סיטי

admin

admin

הו צ'י מין סיטי (בעבר – סייגון) היא הבירה העסקית והכלכלית של ויאטנם, ועיר בעלת היסטוריה עשירה ביותר. אנשי החמר (Khmer) היו הראשונים להתיישב באזור, עד שנכבשו במאה ה-17 על ידי ויאטנם. לאחר מכן, הצרפתים כבשו את העיר שנקראה אז סייגון. ניתן לראות את ההשפעות הצרפתיות בהו צ'י מין סיטי עד היום – הבניינים האירופים האלגנטיים והטיילות רחבות הידיים לא דומות לשום דבר אחר בנוף המקומי. בשיא מלחמת ארה"ב-ויאטנם, בשנת 1969, כל 4.5 מיליון תושבי סייגון פונו מהעיר, ושאר דרום-ויאטנם הפסידה במלחמה לצפון ויאטנם בשנת 1975.

בכמעט חמישים השנים שחלפו מאז, העיר צמחה והתפתחה, וחיים בה היום כמעט תשעה מיליון תושבים. אחרי פטירתו של המנהיג הרוחני של הקומוניזם בויאטנם, הו צ'י מין, נקראה העיר על שמו. עם זאת, מרכז העיר עדיין נקרא סייגון בפי מקומיים רבים.

היום, הו צ'י מין היא יעד תיירותי בולט בויאטנם, הודות לתרבות המרתקת שלה, ההשפעות הצרפתיות היפהפיות והמבנים המודרניים המרשימים שעומדים בניגוד מוחלט לפגודות ולמקדשים העתיקים שבה. העיר גם מלאה בברים על גגות בניינים, מסעדות מעולות שמשלבות מסורת ויאטנמית וקולינריה צרפתית ואטרקציות מרתקות.

פוסטים נוספים