הדיונות של מוי נה

admin

admin

נכון, ויאטנם היא לא המקום הראשון שמדמיינים כשחושבים על דיונות אינסופיות, אבל הדיונות של מוי נה הן למעשה אחת האטרקציות הפופולריות ביותר במדינה. מוי נה, כפר הדייגים הקטן הממוקם לחופה הדרומי של ויאטנם, כולל בשטחו שני אזורים חוליים ענקיים – הדיונות הלבנות והדיונות האדומות.

הדיונות הלבנות של מוי נה

הדיונות הלבנות הן ללא ספק האטרקציה מספר אחת במוי נה (ואחת הבולטות בויאטנם בכלל). הנוף פה דומה פחות לנגב ויותר למדבר כפי שהקולנוע לימד אותנו לדמיין אותו – גבעות על גבי גבעות של חול דק נסחף ברוח. זה אזור מעולה לטייל בו (בעיקר בשעה מוקדמת, לפני שהשמש הופכת את המקום למחבת), לצלם תמונות מדהימות וליהנות משקיעה (או זריחה, אם אתם משכימי קום) שלא תראו בשום מקום אחר בעולם. 

חובבי האקסטרים יוכלו ליהנות מהדיונות בדרך קצת שונה – אפשר לשכור טרקטורון במקום, ופשוט לנסוע במהירות מוגזמת לאן שהרוח לוקחת אתכם. השטחים הפתוחים כל כך גדולה וריקים, שתוכלו לעלות ולרדת במורד הגבעות הענקיות במשך שעות (עם זאת, תחויבו לפי חצאי שעות, בערך 60 שקלים לחצי שעה). 

הרומנטיקנים יכולים לזנוח את הרעש והמהירות של הטרקטורונים, וליהנות מהנוף מלמעלה – בטיסה בכדור פורח. המחיר גבוה יותר, אבל השקיעה שדיברנו עליה קודם? אפילו יותר יפה מכאן.

הדיונות האדומות של מוי נה

אזור הדיונות האדומות קטן משמעותית מהדיונות הלבנות. תמצאו אותן לצד כביש החוף שיוצא מהעיר. החול כאן, כפי שניתן לדמיין, צבוע באדום וכתום, וזה מקום מעולה לסיים בו את היום. החסרון היחיד הוא העובדה שיכול להיות די עמוס פה. הרבה סיורים מאורגנים מסתיימים כאן, ולקראת השקיעה, הרבה זוגות מגיעים כדי ליהנות מהנוף. אבל אל תתנו לזה לעצור אתכם. תמיד תצליחו למצוא נקודה פרטית משלכם, וגם אם תגיעו לכאן לשעה בלבד – הנוף יהיה שווה את ההשקעה.

האטרקציה הפופולרית כאן, היא לשכור "גלשני חול" ולגלוש עליהם במורד הגבעות. איך משיגים גלשן חול? ובכן, פשוט חכו רגע וכמה ילדים בני 13 יסתערו עליכם בדרישה שתשכרו מהם ולא מאחרים. תשלמו בערך חמישה שקלים לגלישה במורד גבעה (זה פחות גלשן ויותר שקית ניילון שמחליקים עליה בחרמון). זה כיף מאוד, זול מאוד ועוזר לילדים המקומיים (שייקרעו מצחוק כשתיפלו מה"גלשן" שלכם ותכוסו חול).

פוסטים נוספים